Aleš Jirec

Zaměřuji se především na oblast vyhledávání kandidátů na vrcholové pracovní pozice a pozice, které je velmi těžké obsadit. Jedná se nejen o vrcholové manažery, členy představenstev, ale také o špičkové odborníky, specialisty a experty.

IC Talents a Cornerstone International Group jsou společnosti butikového charakteru a netradiční zakázky jsou pro nás výhradně „Haute Couture“, tedy projektově přesně ušité na míru klienta. Velmi často originálního a nezopakovatelného „stylu“.

Rovněž se zabývám poradenstvím. Strategickým, obchodním, provozním a HR. Působím jako externí interim manažer pro fintechové společnosti a start-upy.

Jsem fandou moderních, netradičních a „state of the art“ technologií, které používám, prosazuji ve svých projektech a do kterých rovněž investuji svůj čas a finanční prostředky.

Mám však rád tradice, uznávám historické a nezpochybnitelné hodnoty.

Můj Linkedin profil

V oblasti, které se v současné době říká „Lidé“, nebo dříve "Lidské zdroje", se pohybuji více než 30 let, již od roku 1986.

Od roku 1990 jsem pracoval pro Recruitment International UK, první zahraniční „recruitment“ společnost, která začala podnikat v ČR..

V roce 1992 jsem založil společnost ICT Prague, která úspěšně působila v oblasti Executive Search více než 10 let a zaměřovala se zejména na oblast IT / TELCO, FMCG a bankovnictví.

Po krátkém působení u společnosti Helmut Neumann International jsem v roce 1999 přešel do společnosti HayGroup, nyní HayGroup/KornFerry, kde jsem vybudoval úspěšný projekt průzkumu odměňování, zejména pro vrcholové manažery, sektor bank a pojišťoven a rovněž jsem se zabýval nastavováním systémů odměňování pro top manažery, pro sektor bank, pojišťoven, finančních institucí a IT / TELCO. Stal jsem se jedním z expertů na Hay Metodologie, zejména na Hay metodiku hodnocení pracovních funkcí (Hay Group Guide Chart-Profile Method of Job Evaluation). I zde jsem úspěšně vyhledal a umístil několik vrcholových manažerů pro klienty z oblasti bankovnictví. V letech 2006–2013 jsem působil ve společnosti Hewlett-Packard, kde jsem zajišťoval agendu vzdělávání pro interní, ale zejména externí klienty.

Můj Linkedin profil

V roce 2013 zakládám brand iC Talents a stávám se výhradním zástupcem a partnerem globální poradenské společnosti Cornerstone International Group, která se svými téměř 60 kancelářemi v 34 zemích světa a mezinárodními uznáními, například od časopisu Forbes, patří mezi 10 nejlepších společností světa působících v oblasti manažerského poradenství a mezi 20 nejvýznamnějších v oblasti Executive Search.

Věnuji se projektům z oblasti IT/TELCO, financí, bankovnictví, rychloobrátkového zboží, malo / velkoobchodu, zdravotnictví a farmaceutického průmyslu (problematika asistované reprodukce / IVF) start-upů a Fintech společností se zaměřením na vrcholové manažery, členy představenstev, manažery a experty z oblasti lidských zdrojů – náboru, odměňování, vzdělávání, … dále na ředitele a vedoucí lékařských (AR) klinik, zkušené gynekology / IVF specialisty.

Můj CIG profil

Zabývám se rovněž inovativními vzdělávacími metodami zaměřenými na efektivitu využívání mozku, gamifikací vzdělávání a poradenstvím v oblasti řízení lidských zdrojů (full Employee Life Cycle).
Jsem nadšen moderními, inovativními technologiemi, proto investuji do nových start-upů, kde působím nejen jako interim manažer, ale také jako investor – například start-up zaměřený na navazování osobních i profesionálních vztahů v reálném čase, na bázi proximity (Blizu).

Moje vize
Moje poslání
Moje hodnoty

Moje hodnoty

Profesionalita, efektivita, adaptabilita, mnohaletá praxe, hluboká znalost místního prostředí, zkušenosti a mezinárodní síť mi umožňují poskytovat klientům profesionální, efektivní, flexibilní a globální řešení jejich podnikatelských potřeb.

Moje vize

Být první volbou při řešení potřeb společností a lidí, s využitím talentů a nejmodernějších technologií.

Moje poslání

Pomáhat klientům k úspěchům a zvyšování jejich hodnoty prostřednictvím talentů.